Рединг се приближи само на една победа от завръщане във Висшата лига, след като се наложи с 3:0 като гост на Кардиф в реванш на плейофния полуфинал на Чемпиъншип.

Успехът на “роялистите” сложи край на мечтата за изцяло уелски сблъсък на финала на “Уембли” на 30 май, където Рединг ще срещне Суонзи в мач, който може да донесе приходи от 90 милиона паунда на победителя.

След нулево равенство в първата среща в петък, “кралските поданици” взеха контрол в реванша преди почивката след два гола на Шейн Лонг.

Кардиф, без контузения си нападател Крейг Белъми, позволи на ирландския национал да открие резултата с удар от 20 метра. Лонг удвои от дузпа точно преди почивката. Наказателният удар бе отсъден за фаул срещу Мат Милс. Джоби Маканъф вкара третия гол за Рединг шест минути преди края на мача./БЛИЦ