Рединг се класира за полуфиналите на ФА Къп. „Кралските поданици” победиха Брадфорд с 3:0 в преиграване от четвъртфиналната фаза. Преди 10 дни двата тима завършиха 0:0.

Домакините, които се подвизават в Чемпиъншип, обаче тази вечер се наложиха без проблеми над представителя на Лига 1.

Робсън-Кану откри с глава още в 6-ата минута, а 3 по-късно Гарет Маклиъри покачи на 2:0. През второто полувреме пък гостите останаха с човек по-малко, след като Фелипе Мораиш получи директен червен картон за грубо нарушение. Класиката оформи Джейми Маки, който се разписа в 68-ата минута.

Рединг излиза на полуфинала на стадион „Уембли” срещу носителя на трофея Арсенал след месец. Единственото участие на „роялистите“ на полуфинал на ФА Къп е през 1927 г., когато тимът губи от бъдещия победител в турнира Кардиф. Брадфорд Сити пък играе полуфинал за първи и единствен път през 1911 г., когато впоследствие печели трофея.