Легендарният германски специалист Ото Рехагел, който изведе Гърция до европейската титла в Португалия през 2004 година, дебютира начело на Херта със загуба при гостуването на Аугсбург с 0:3 в среща от 23-ия кръг на Бундеслигата. 73-годишният треньор не е водил отбор от Бундеслигата от 2000 година насам, когато напусна Кайзерслаутерн.

Днешният дебют на Рехагел като наставник на Херта (Берлин) се оказа доста неуспешен, след като неговите нови възпитаници не можаха да се противопоставят на Аугсбург. През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат гол, но след почивката домакините от Аугсбург нанесоха своя удар в рамките на 120-секунди. В 61-ата минута кореецът Жа-Чеол Коо асистира на Торстен Оерл, който се разписа за 1:0. След по-малко от още 60-секунди Оерл реализира втори гол в мача за 2:0 и тотално прекърши амбициите на Херта за спечелването поне на точка в мача. В последната 90-а минута камерунецът Марсел Н’Дженг оформи крайното 3:0.

След победата си Аугсбург изпревари Херта във временното класиране и вече е на 15-о място с 21 точки, докато „Старата дама” от Берлин се смъкна на 16-а позиция със своите 20 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 23 КРЪГ
24.02.12
21:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Хамбургер 1:1
1:0 Майк Ханке (45), 1:1 Толгай Али Арслан (55)
25.02.12
16:30 ч.
Майнц 05 - Кайзерслаутерн 4:0
1:0 Мохамед Зидан (2), 2:0 Адам Шалай (17), 3:0 Николай Мюлер (30), 4:0 Максим Чипо-Мотинг (74)
25.02.12
16:30 ч.
Щутгарт - Фрайбург 4:1
1:0 Мартин Харник (12), 2:0 Шинджи Оказаки (21), 2:1 Факу Диане (27), 3:1 Халид Буларуз (63), 4:1 Мартин Харник (82)
25.02.12
16:30 ч
.
Кьолн - Байер (Леверкузен) 0:2
0:1 Ларс Бендер (16), 0:2 Ларс Бендер (50)
25.02.12
16:30 ч.
Волфсбург - Хофенхайм 1:2
0:1 Роберто Фирмино (2), 1:1 Патрик Хелмес (69-дузпа), 1:2 Свен Шиплок (85)
25.02.12
16:30 ч.
Аугсбург - Херта 3:0

1:0 Торстен Оерл (61), 2:0 Торстен Оерл (62), 3:0 Марсен Н'Дженг (90)
25.02.12
19:30 ч.
Вердер - Нюрнберг (Евроспорт 2 България)
Баланс: 3 мача, 1 победа за Вердер, 1 равенство, 1 победа за Нюрнберг
26.02.12
16:30 ч.
Байерн (Мюнхен) - Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 83 мача, 40 победи за Байерн, 25 равенства, 18 победи за Шалке 04
26.02.12
18:30 ч.
Борусия (Дортмунд) - Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 41 мача, 18 победи за Борусия (Дортмунд), 13 равенства, 10 победи за Хановер

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.