Рома навакса два гола пасив и завърши 2:2 с Лацио в Римското дерби, което беше част от 18 кръг на Серия „А“. Капитанът на „вълците“ Франческо Тоти вкара и двата гола за тима си, като след втория взе телефон от треньор на тима и си направи селфи.

С тези две попадения Тоти вече има 11 гола в мачовете срещу Лацио и се изравни с легендата на Рома Дино да Коста на първото място в класацията на голмайсторите в Римското дерби. „Орлите“ пък бяха с фланелки, на които пишеше „Je suis Charlie” в памет на жертвите от френското списание „Шарли Ебдо“, които загинаха при атентат на ислямистки радикали през седмицата.

Стефано Маури даде аванс на Лацио в 21-ата минута, когато от границата на вратарското поле засече от воле центриране на Фелипе Андерсон. Четири минути по-късно ролите се размениха. Андерсон се разписа с удар извън наказателното поле след пас на Маури.

Рома стигна до равенството с два идентични гола на Франческо Тоти след почивката. В 48-ата минута Принца на Рим намали изоставането на „вълците“, след като на далечната греда засече центриране на Кевин Строотман отдясно.

В 64-ата минута Тоти от въздуха засече центриране на Хосе Холебас отдясно. След това той изтича до пистата на стадиона, където взе телефон от един от треньорите на Рома, за да си направи селфи.

С този успех „вълците“ събраха 40 точки, колкото има и лидерът Ювентус. „Бианконерите“ обаче имат мач по-малко и по-добра голова разлика. Тази вечер „Старата госпожа“ гостува на Наполи. Лацио временно излезе трети с 31 точки, една повече от неаполитанците и Сампдория.

Рома – Лацио 2:2
0:1 Стефано Маури (21), 0:2 Фелипе Андерсон (25), 1:2 Франческо Тоти (48), 2:2 Франческо Тоти (64)

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 18 КРЪГ
10.01.15
19:00 ч.
Сасуоло – Удинезе 1:1
1:0 Симоне Заза (15), 1:1 Сирил Теру (26)
10.01.15
21:45 ч.
Торино – Милан 1:1
0:1 Жереми Менез (3-дузпа), 1:1 Камил Глик (81)
11.01.15
13:30 ч.
Интер – Дженоа 3:1
1:0 Родриго Паласио (12), 2:0 Мауро Икиарди (39), 2:1 Армандо Идзо (85), 3:1 Неманя Видич (90)
11.01.15
16:00 ч.
Аталанта – Киево 1:1
1:0 Давиде Запакоста (72), 1:1 Деян Лазаревич (90)
11.01.15
16:00 ч.
Каляри – Чезена 2:1
1:0 Жоао Педро (11), 2:0 Годфред Донса (27), 2:1 Франко Бриенца (89)
11.01.15
16:00 ч.
Фиорентина – Палермо 4:3
1:0 Мануел Паскуал (20), 2:0 Жосе Мариа Басанта (51), 2:1 Робин Каисон (59), 2:2 Робин Каисон (61), 3:2 Хуан Куардадо (64), 4:2 Хоакин (74), 4:3 Андреа Белоти (81)
11.01.15
16:00 ч.
Верона – Парма 3:1
1:0 Якопо Сала (39), 1:1 Франческо Лоди (63), 2:1 Лука Тони (72), 3:1 Матиа Волоти (90)