Изпълнителният директор на Борусия (Дортмунд) Ханс-Йоахим Ватцке е обещал умопомрачителната премия от 2,2 милиона евро за чудо срещу Реал (Мадрид) в реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига. Вестфалци загубиха с 0:3 в първия мач на „Сантяго Бернабеу”, а тази вечер посрещат „кралския клуб” от 21:45 часа българско време.

Всеки един от титулярите на „жълто-черните” ще получи бонус в размер на 100 000 евро, ако се стигне до елиминация на „белия балет”, съобщава „Билд”. Другите футболисти ще получат по-скромни премии.

Футболистите на Борусия (Дортмунд) получиха подобна премия преди година, когато елиминираха испанския Малага драматично в четвъртфиналната фаза на най-престижния европейски клубен турнир. Тогава първият мач в Малага завърши 0:0, а на реванша Дортмунд обърна съперника с 3:2 след две попадения в последните минути.