Холандското първенство стартира с реми. Вилем II - НАК Бреда завършиха 1:1 в скучен мач на стадион “Крал Вилем II” в Тилбург. Зрителите започнаха да освиркват футболистите още преди почивката, изнервени от лошата продукция, която гледат. И двете попадения паднаха в края. Домакините поведоха с гол на Подевейн в 79-ата минута, а гостите изравниха чрез Люрлинг в 87-ата.

Този сезон трима българи ще играят в Ередивизие. ПСВ Айндховен със Станислав Манолев почва сезона днес от 19,45 с гостуване на Ваалвайк. Цволе с вратаря Марио Кирев има визита на Рода от 20,45. Твенте на Николай Михайлов в неделя е домакин на Грьонинген от 15,30 ч.

Останалите мачове от кръга:  Хераклес-Веенло, Утрехт-Фейенорд,Витес-Ден Хааг, Хееренвеен-НЕК Ниймеген, Аякс-АЗ Алкмаар.