Сърбия и Македония завършиха 2:2 в балканско дерби от група “Б” на Европейското първенство за младежи до 21 години в Полша. Резултатът обрича и двата тима на раздяла с турнира, тъй като те са с актив от по 1 точка и имат минимални шансове да продължат напред. В първите срещи те паднаха съответно от Португалия с 0:2 и от Испания с 0:5.

Сърбите поведоха с гол на Гачинович в 24-ата минута. В 64-ата минута македонците получиха дузпа след игра с ръка в наказателното поле на Андрия Живкович. С изпълнението от "бялата точка" се нагърби Енис Барди и изравни - 1:1. В 83-ата минута Никола Гьоргиев направи обрата пълен - 1:2. Секунди преди края на редовното време обаче Урош Джурджевич се разписа с глава за крайното 2:2.

По-късно тази вечер играят фаворитите в групата Испания и Португалия.