Реал Сосиедад и Атлетик (Билбао) завършиха 1:1 в баското дерби от 15-ия кръг на испанската Примера дивисион. Всичко започна перфектно за домакините, които поведоха с гол на Карлос Вела. Мексиканецът се разписа още в 3-ата минута. Атлетик обаче не се предаде и в 61-ата минута Оскар де Маркос изравни след феноменален пас на Микел Сусаета. Халфът от въздуха засече с крак и с помощта на напречната греда изравни – 1:1. Това беше първо попадение за Де Маркос от началото на сезона.

Тимът от Билбао завърши мача с човек по-малко. В 80-ата минута френският защитник Аймерик Лапорт беше изгонен с втори жълт картон. Въпреки че доиграха срещата с 10 души, гостите удържаха щурма на Реал и измъкнаха точка от "врящия котел" "Аноета".

Атлетик е 10-и във временното класиране с 19 точки, Реал Сосиедад е 14-и с 14.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 15 КРЪГ
12.12.14
21:45 ч.
Алмерия – Реал (Мадрид) 1:4
0:1 Иско (34), 1:1 Верса (39), 1:2 Гарет Бейл (42), 1:3 Кристиано Роналдо (81), 1:3 Кристиано Роналдо (88)
Валенсия – Райо Валекано 3:0
1:0 Софиан Фегули (13), 2:0 Софиан Фегули (34), 3:0 Пабло Пиати (36)
Еспаньол – Гранада 2:1
1:0 Фелипе Кайседо (34), 1:1 Юсеф ел Араби (60), 2:1 Кристиан Стуани (90)

Реал Сосиедад – Атлетик (Билбао) 1:1
1:0 Карлос Вела (3), 1:1 Оскар де Маркос (61)
15.12.14
21:45 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Елче
Баланс: 10 мача, 3 победи за Депортиво (Ла Коруня), 2 равенсва, 5 победи за Елче

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.