Олимпик (Марсилия) и Лион завършиха 0:0 в дербито от 29-ия кръг на френската Лига 1. Очакваният с огромен интерес сблъсък между два от основните претенденти за шампионската титла не оправда очакванията.

Добра оценка за изявите си заслужават само вратарите на двата отбора – Стив Манданда и Диего Лопеш, които спасиха всички удари, отправени към тях. Най-чистото положение в мача се откри пред тарана на домакините Жиняк. Френският национал беше изведен в добра позиция, стреля по диагонала, преодоля Лопеш, но ударът му срещна гредата.

В края на дербито на "сцената" излезе главният съдия Беноа Бастиен, който с две спорни решения вбеси феновете по трибуните на "Стад Велодром". При първата ситуация реферът не зачете гол за домакините, въпреки че топката май премина голлинията. В 85-ата минута Бастиен показа директен червен картон на Жереми Морел от ОМ и тимът му доигра мача с 10 души.

"Хлапетата" са лидери във временното класиране с 58 точки, ПСЖ има 56, а Марсилия е трети с 54. Четвърти е Монако с 50.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 29 КРЪГ
13.03.15
21:30 ч.
Ница - Гинган 1:2
0:1 Кристоф Мандане (49), 1:1 Ерик Бауте (57), 1:2 Кристоф Мандане (61)
13.03.15
21:30 ч.
Монако - Бастия 3:0
1:0 Антъни Мартиал (22), 2:0 Матеус Карвальо (43), 3:0 Антъни Мартиал (51)
14.03.15
18:00 ч.
Метц - Сент-Етиен 2:3
0:1 Макс Градел (38), 0:2 Мевлют Ерденч (42), 1:2 Кевин Лежеун (56), 1:3 Йоан Моло (80), 2:3 Йени Нгбакото (90-дузпа)
Монпелие - Реймс 3:1
1:0 Лукас Бариос (4), 2:0 Лукас Бариос (73), 2:1 Принс Онианг (88), 3:1 Морган Сансон (90+2)
14.03.15
21:00 ч.
Лориен - Каен 2:1
0:1 Ерве Базил (43), 1:1 Рафаел Гереро (44), 2:1 Джордан Аю (60)
14.03.15
21:00 ч.
Нант - Евиан 2:1
1:0 Жорж Кевин Нкуду (45), 2:0 Серж Гакпе (47), 2:1 Кларк Н'Сикулу (76)
Бордо - ПСЖ 3:2
1:0 Ламин Сане (19), 1:1 Златан Ибрахимович (50), 2:1 Уахби Хазри (70), 2:2 Златан Ибрахимович (85), 3:2 Диего Ролан (88)