Рен победи като гост Бастия с 2:0 на неутрален терен в мач от 21-ия кръг на френската Лига 1 и се изкачи на четвъртото място във временното класиране.

Двубоят се игра под обилен снеговалеж на стадион „Жан Лавил” в Геньон, тъй като Бастия изтърпява наказание от три домакински срещи. Резултатът бе открит в 34-ата минута, когато Ромен Алесандрини получи пас от Жулиен Фере и засече топката във вратата.

След почивката пък в 61-ата минута Мевлют Ердинч удвои с акробатичен удар след центриране на Жан Макун. Малко преди края на мача Антони Модест пък пропусна да намали от дузпа в 87-ата минута и корсиканците завършиха мача без отбелязан гол.

С този успех Рен се изкачи на четвърто място с актив от 35 точки. Бастия пък е на 13-а позиция с 25 пункта.

от 22:00 часа: Бордо - ПСЖ

КЛАСИРАНЕ: 1.Олимпик (Лион) - 42 т., 2.Олимпик (Марсилия) - 41, 3.ПСЖ - 39, 4.Рен - 35, 5.Лориен - 34, 6.Бордо - 32, 7.Ница - 32 и др.