Рен и Олимпик (Марсилия) не успяха да се победят и направиха 2:2 в мача помежду си от 22-ия кръг на френската Лига 1.

Гостите от Марсилия бяха по-настойчиви през първата част и поведоха в 38-ата минута с гол на Андре Аю за 0:1 след прекрасна асистенция на Валбуена.

След почивката в 59-ата минута Ромен Алесандрини изведе на чудесна позиция Кевин Теофил Катрин, който изравни за 1:1.

В самия край на мача отборите си размениха по още един гол. Първо в 83-ата минута Алафитано асистира на Джордан Аю, реализирал за 1:2. В 88-ата минута домакините от Рен стигнаха до точката след попадение на Ромен Алесандрини за крайното 2:2.

След ремито Рен се изкачи на четвърто място във временното класиране с актив от 36 точки, докато Марсилия остава на трета позиция с 41 пункта.

От 22:00 часа: ПСЖ – Лил

КЛАСИРАНЕ: 1.Олимпик (Лион) – 45 т., 2.ПСЖ – 42, 3.Олимпик (Марсилия) – 42, 4.Рен – 36, 5.Ница – 35, 6.Лориен – 34 и др.