Рен победи Лион с 2:1 в дербито на 14-ия кръг на френската Лига 1. Гостите губеха с 0:1, но успяха да обърнат резултата до 2:1 в своя полза. След успеха Рен измести Лион от четвъртото място във временното класиране. Рен има 25 точки, а Лион остава с 23.

Домакините от Лион поведоха след гол на Едерсон в 36-ата минута. Само две минути по-късно Питройпа възстанови равенството за 1:1. При този резултат завърши първото полувреме, а трите точки за Рен осигури Екоко в 53-ата минута.

Шампионът Лил изигра силен мач при гостуването си на Тулуза, но срещата завърши без голове – 0:0. Централният нападател на "кучетата" Муса Соу пропусна дузпа малко след началото на второто полувреме. Голмайсторът на Лига 1 от миналия сезон стреля слабо и вратарят на домакините Али Ахамада парира удара му. Димитри Пайе и Флоран Балмон пропуснаха първите положения за Лил, докато ветеранът Микаел Ландро скучаеше на вратата на шампионите. Джо Коул игра слабо и през второто полувреме отстъпи мястото си на Еден Азар. Лил е на трето място с 25 точки, колкото и Рен. Тулуза е на шеста позиция с 23 точки, колкото има и петият Лион./БЛИЦ