Рен и Сен Етиен завършиха 2:2 в мач от 28-ия кръг в Лига 1. По този начин домакините спряха победната серия на съперника. Те имат само едно поражение от Сент Етиен у дома през последните 20 години (7-6-1). Двубоят на “Рут де Лориен” беше много интересен, като головите положения се редуваха и пред двете врати. Първото попадение обаче падна чак в 44-ата минута, когато Джон Бойе центрира от корнер и защитникът Ромен Данце с глава прониза вратата на Стефан Руфие - 1:0.

Секунди преди почивката обаче голямата звезда на “зелените” Пиер-Емерик Обамеянг проби мощно и изведе Йоан Моло в чиста позиция за 1:1. В 51-ата капитанът на домакините Жан Макун асистира на Жулен Фере и нападателят хладнокръвно се разписа за 2:1. Инфарктните ситуации продължиха и четвърт час по-късно на таблото светеше 2:2. Този път Моло подаде на Обамеянг за неговия гол №16 от началото на сезона.

Рен е осми във временното класиране с 42 точки, а гостите са на четвърто място с 48.