Рен размаза Тулуза с 5:0 като гост в мач от 11-ия кръг на френската Лига 1. Алесандрини откри в 25-ата минута, а Бакайоко покачи в 34-ата. Кадир секунди преди почивката направи преднината на “червените” класическа. През второто полувреме пороят във вратата на Ахамада продължи. Разписа се на два пъти Нелсон Оливейра в 64-ата и 83-ата минута.

Лориен удари Сошо с 2:1 след попадения на Абубакар (17) и Жофре (55). Почетно за аутсайдера вкара Бакамбу в добавеното време.

Бастия спря полета на Ница към челната тройка – 1:0. Единственото попадение беше дело на Скилачи в 36-ата минута. Двата тима завършиха с по 10 души след изгонването на Джани Бруно (58) от домакините и Траоре (87).

Сент Етиен - ПСЖ

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 24, 2. Лил 23, 3. Монако 22, 4. Нант 19, 5. Олимпик (Марсилия) 17, 6.Ница 17 и др.