Реймс нанесе първа загуба на Монако през сезона и изхвърли монтегаските от турнира за Купата на лигата още в третия кръг. Отборът на Юбер Фурние победи именитите си гости с минималното 1:0.

Тимът на Клаудио Раниери се появи на „Огюст Делон“ с по-голяма част от резервите си, като звездата на тима Радамел Фалкао дори не бе включен в групата за двубоя. Единственото попадение в двубоя отбеляза Антоан Дево в 34-тата минута. В оставащия около час гостите така и не успяха да се организират и да стигнат поне до равенството, с което заслужено отпаднаха от турнира.

В другите два мача от турнриа, играли се днес, Евиан победи като гост Гингам с 2:1, докато Сошо трудно надделя над Монпелие след продължения. В редовното време резултатът остана 1:1, но домакините се активизираха и стигнаха до 3:2 в продълженията и са на осминафиналите.