Реймс победи изненадващо Олимпик (Марсилия) в мач от 11-ия кръг на френската Лига 1. Това беше пето поредно поражение във всички състезания и трето в шампионата на Франция за гранда. Флойд Авите откри за гостите от фаул в 35-ата минута. Секунди по-късно датчанинът Мадс Албек удвои. Малко след почивката Флориан Товен намали след самостоятелен пробив, а резервата Андре-Пиер Жиняк изравни в 86-ата минута след рикошет в тялото на Албек – 2:2. Домакините се вдигнаха на щурм в последните минути, но вместо да направят пълен обрат, допуснаха груба грешка в защита, от която се възползва Принс Онианг. Той бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава донесе победата на Реймс – 3:2.

Сент Етиен - ПСЖ

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 24, 2. Лил 23, 3. Монако 22, 4. Нант 19, 5. Олимпик (Марсилия) 17, 6.Ница 17 и др.