Реймс победи Лил с 2:1 като гост в мач от междинния шести кръг на френската Лига 1 и се изкачи до петото място във временното класиране с актив от 10 точки, докато „песовете“ са 11-и с две по-малко.

В деветата минута гол на Мохамед Дарами не бе признат заради засада. Три минути след това Дарами даде аванс на Реймс, след като получи топката от Маршал Мунеци и вкара за 0:1. Това попадение бе разгледано за нарушение при изграждането на нападението, но такова нямаше.

В 16-ата минута Реймс стигна до още едно попадение. Маршал Мунеци записа втора асистенция, след като сервира топката на Кейто Накамура, а той я търкулна в долния ляв ъгъл на вратата на Люка Шавалие.

Лил успя да върне един гол в 80-ата минута, когато Исмайли центрира красиво към Бенжамен Андре, който скочи високо и с глава намали на 1:2, но до края други попадения не паднаха.

ЛИЛ - РЕЙМС 1:2
0:1 Мохамед Дарами (12), 0:2 Кейто Накамура (16), 1:2 Бенжамен Андре (80)