Рейнджърс и Селтик направиха 2:2 в осминафинален мач от Купата на Шотландия, като и двата тима завършиха срещата на “Айброкс” с по 10 души.

“Сините” откриха резултата още в 3-ата минута с гол на тийнейджъра Джейми Нес. Крис Комънс изравни в 17-ата, а 20 минути по-късно “детелините” останаха с човек по-малко.

Вратарят Фрейзър Фостър бе изгонен за фаул срещу Стивън Нейсмит, а Стивън Уитакър бе точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

Скот Браун изравни в 66-ата минута. Четвърт час преди края и Рейнджърс остана в намален състав, след като Нейсмит получи втори жълт картон за симулация.

Двата глазгоуски гранда ще определят участника на четвъртфиланите на Купата на Шотландия в преиграване в началото на март./БЛИЦ