Легендата на Ливърпул Стивън Джерард дебютира като мениджър на шотландския гранд Рейнджърс, завършил 1:1 при гостуването си на Абърдийн в първия кръг от местната Висша лига.

Гостите от Глазгоу останаха в намален състав още в 12-ата минута, когато Алфредо Морелос си изкара директен червен картон. Все пак в 30-ата минута те поведоха с гол на Джеймс Таверниър от дузпа. Домакините натиснаха с оглед на числения си превес на терена, но едва в добавеното време стигнаха до изравнително попадение, дело на Брус Андерсън (90+3).

Под ръководството на Джерард Рейнджърс продължава напред и в Лига Европа, където вече отстрани македонския Шкупи и хърватския Осиек. Абърдийн отпадна от европейската клубна надпревара срещу Бърнли след продължения.