Рейнджърс победи с 3:1 вечния си съперник Селтик на неговия "Селтик Парк" и по този начин дръпна с три точки пред "детелините" на върха в класирането в Шотландия.

Домакините поведоха в 45-ата минута чрез Гари Хуупър, а само 4 минути след подновяването на играта за второто полувреме гостите от Глазгоу стигнаха до изравняването, след като Глен Лоовенс си отбеляза нелеп автогол - 1:1.

До края в герой за Рейнджърс се превърна Кени Милър, който първо вкара за 1:2 в 55-ата минута, а в 67-ата оформи крайното 1:3 от дузпа.

Това бе девета поредна победа за Рейнджърс от началото на сезона, като възпитаниците на Уолтър Смит са с пълен актив от 27 точки. Селтик пък допусна първа загуба и изостана на 3 точки от кръвния си враг. /БЛИЦ