Глазгоу Рейнджърс стигна само до 1:1 у дома срещу Хамилтън Академикъл при голямото си завръщане в шотландската Висша лига, след като в последните 4 години играеше по долните дивизии.

Мачът от първия кръг се състоя пред повече от 49 хиляди зрители на "Айброкс".

Наставникът на Рейнджърс Марк Уорбъртън пусна само три нови попълнения в игра днес - Нико Кранчар, Джоуи Бартън и Клинт Хил.

След половин час игра Хил изчисти лошо, Али Кроуфорд от гостите овладя, финтира Кранчар и се разписа - 0:1.

Рейнджърс изравни в 62-ата минута чрез Мартин Уогхорн. До края домакините направиха отчаяни опити да стигнат до успеха.

Припомняме, че грандът от "Айброкс", който е 54-кратен шампион на Шотландия, беше изпратен в четвърта дивизия през 2012 година, когато в клуба беше назначено административно управлнение. Вечният враг на Рейнджърс - Селтик, стартира новия шампионат по-късно днес.