Шотландският гранд Глазгоу Рейнджърс преживя невиждан срам. “Сините” напуснаха турнира Чалъндж къп, след като бяха елиминирани от слабака Куин ъф дъ Саут след дузпи 3:4 (2:2 в редовното време).

Четвъртфиналът започна кошмарно за Рейнджърс, който, както е известно, бе изхвърлен заради финансови нарушения чак в четвъртото ниво на местния футбол. В 49-ата минута гостите, които се подвизават една дивизия по-нагоре – във Втора дивизия, поведоха с гол на Кларк. В 55-ата Маккей изравни, но малко по-късно Кайли от домакините бе изгонен заради грубо нарушение.

Все пак в 72-ата минута Маккълък вкара дузпа и Рейнджърс поведе с човек по-малко с 2:1. Гостите обаче не се предадоха и при една от редките си контраатаки успяха да изравнят с попадение на Рейли в 90-ата минута. Веднага след това и те останаха с 10 души след червен картон на Гибсън.

В продълженията гол не падна, а при дузпите нервите на футболистите от Куин ъф дъ Саут (в превод “Кралицата на Юга”) излязоха по-здрави и ликуваха с 4:3.