Рейнджърс възстанови преднината си от 4 точки на върха на класирането в Шотландия, след като в мач от 17 кръг са наложи с 4:1 над Хибърниън като гост.

Домакините откриха резултата още в 13-ата секунда. Меруан Земама получи топката след изпълнението на началния удар, напредна до наказателното поле и намери Антъни Стоукс, който прониза далечния ъгъл на вратата на Макгрегър.

20 минути по-късно Кени Милър изравни, а попадение на Крис Бойд в 37-ата даде аванс на гостите преди почивката. След интервала Начо Ново вкара трети гол за Рейнджърс в 53-ата миута, а в 66-ата с второто си попадение в мача Милър довърши домакинте./БЛИЦ

Сейнт Мирън – Абърдийн - отложен

КЛАСИРАНЕ: 1.РЕЙНДЖЪРС 40, 2.Селтик 36, 3.Хибърниън 32, 4.Дънди Юнайтед 28, 5.Хартс 20 и др.