Рейнджърс излезе на първо място в шотландската Висша лига, след като в мач от 37 кръг постигна минимален успех с 2:1 над Абърдийн.

Двата тима останаха с по 10 души през нулевото първо полувреме, след като Маджид Бугера от Рейнджърс и Чарли Мългрю от Абърдийн получиха червени картони.

Автогол на Рики Фостър даде аванс на “сините” от Глазгоу в 66-ата минута, а Кени Милър удвои преднината два минути след това. Майкъл Патън върна едно попадение в 77-ата минута, но гостите така и не успяха да стигнат до изравнителен гол.

Резултатът изведе Рейнджърс на три точки пред Селтик. “Детелините” могат да се върнат на върха заради по-добра голова разлика, ако утре победят Хибърниън./БЛИЦ

ШОТЛАНДИЯ, ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ
Рейнджърс – Абърдийн 2:1

Предстоящи
Днес: Фолкърк – Сейнт Мирън, Хамилтън – Мъдъруел, Хартс – Дънди Юн, Килмарнък – Инвърнес
Утре: Хибърниън – Селтик

КЛАСИРАНЕ: 1.РЕЙНДЖЪРС 83, 2.Селтик 80, 3.Хартс 55, 4.Дънди Юн 53, 5.Абърдийн 50 и др.