Рейнджърс спечели с 3:0 у дома срещу Селтик в последното дерби на Глазгоу този сезон в Шотландия. Преди седмица воденият от мениджъра Ангелос Постекоглу тим на "детелините" си осигури предсрочно спечелването на 53-ата титла в клубната си история. Селтик триумфира и с Купата на Лигата по-рано през сезона, а през юни ще се изправят срещу Инвърнес Каледониън Тисъл във финала за Купата на Футболната асоциация.

"Сините" от Глазгоу, които завършват сезона на второ място, поведоха в резултата още в петата минута. Голмайстор стана Тод Кантуел, който се разписа с добавка от наказателното поле.

Половин час по-късно Джон Соутар реализира след центриране от ъглов удар на Джеймс Тавърниър.

В 70-ата минута на дербито на стадион "Айброкс" Фешън Сакала оформи класическия успех в полза на домакините.

Рейнджърс спечели за първи път срещу Селтик в общо шест мача във всички турнири през настоящия сезон.