Рейнджърс записа първата си победа за 2010 г. след труден успех с 1:0 като гост на Хамилтън в мач от 20 кръг на шотландското първенство.

Саймън Менсинг бе близо до откриване на резултата в полза на домакините през първото полувреме, но ударът му бе блокиран от Дани Уилсън.

Удар с глава на Кайл Лафърти бе избит от вратаря на Хамилтън Томаш Черни малко преди Рейнджърс да открие резултата. 12 минути преди края Черни спаси изстрел на Джон Флек, но не ножа да направи нищо при добавката на Начо Ново.

Победата позволи на Рейнджърс да дръпне с 10 точки пред Селтик, но по-късно днес “детелините” могат да възстановят изоставането си на 7 точки при успех в домакинския си мач с Фолкърк./БЛИЦ

ШОТЛАНДИЯ, ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
От 16 януари (събота)
Хамилтън – Рейнджърс 0:1
Сейнт Джонстън – Абърдийн – отложен

ПРЕДСТОЯЩИ
На 16 януари (събота): Селтик – Фолкърк, Дънди Юнайтед – Хибърниън, Хартс – Сейнт Мирън, Килмарнък – Мъдъруел

КЛАСИРАНЕ: 1.РЕЙНДЖЪРС 47, 2.Селтик 37, 3.Хибърниън 33, 4.Дънди Юнайтед 31, 5.Хартс 24 и др.