Никица Йелавич вкара една и пропусна друга дузпа за Рейнджърс при победата с 2:0 над Инвърнес в мач от 3 кръг на шотландската Висша лига.

Йелавич откри резултата в 61-ата минута от 11-метров наказателен удар, при който Рос Токъли получи червен картон за фаул срещу Стивън Нейсмит.

Седем минути по-късно хърватинът пропусна при изпълнение на дузпа. Ударът на Никица Йелавич бе спасен от Райън Есън, но Морис Еду прати топката във вратата при добавката.

Рейнджърс също завърши мача с 10 души, след като Еду получи два жълти картона. Гостите обаче успяха да запишат втората си победа за сезона.

И двете дузпи, отсъдени в полза на “сините” от Глазгоу, бяха доста спорни. Рейнджърс обаче може да счита, че те са знак на справедливост, след като съдията Норис на два пъти не зачете игра с ръка на защитата на домакините в наказателното поле. Попадение на гостите бе отменено и заради съмнителна засада./БЛИЦ