Рейнджърс победи големия враг Селтик с 3:2 в мач от 31 кръг и попречи на “детелините” да спечелят титлата още днес. Шотландското дерби беше съпътствано с много напрежение. Трима играчи (Ча Ду Ри и Виктор Ваняма от Селтик и Карлос Боканегра от Рейнджърс) получиха червени картони, а мениджърът на гостите Нийл Ленън бе отстранен от мястото си и пратен на трибуните.

“Зелено-белите” се нуждаеха от победа, за да си гарантират още днес титлата, но в 77-ата минута изоставаха с 0:3 след попадения на Соне Алуко, Анди Литъл и Лий Уолъс. “Детелините” отговориха с два късни гола. Скот Браун беше точен от дузпа в 89-ата минута, а Томас Рогне се разписа във втората минута на добавеното време.

Селтик води в класирането със 75 точки, а Рейнджърс е втори с 57. Разликата между двата гранда нямаше да бъде толкова голяма, ако на “сините” не бяха отнети 10 точки заради обявения фалит и наложеното административно управление.