Глазгоу Рейнджърс спечели голямото шотландско дерби срещу Селтик с 2:1. Срещата бе от 20-ия кръг, а точни за успеха на тима на Стивън Джерард бяха Райън Кент и Никола Катич. Одсън Едуард се разписа за "детелините".

Успехът прати Рейнджърс само на две точки зад лидера в класирането Селтик, който е и с мач повече.

Селтик първи получи отлична възможност да отбележи гол. Съдията отсъди дузпа за "детелините" с 33-ата минута, но Кристи я пропиля. Само три минути по-късно Рейнджърс излезе напред в резултата чрез Райън Кент.

Домакините все пак изравниха малко преди почивката чрез Едуард, като топката се отклони от ръката му, което не бе забелязано от съдията, и не остави шансове на Макгрегър.

Удар с глава на Катич в 56-ата минута донесе така ценния успех на "сините".

В самия край на срещата нападателят на гостите Алфредо Морелос получи втори жълт картон за симулация и бе изгонен.