Олимпик Лион победи Монако с 1:0 като гост в откриващ двубой от 16-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение бе дело на Джефиньо (85) малко преди края.

В 14-ата минута Нуама прати топката в мрежата на домакините, но попадението бе правилно отменено заради засада.

Осем минути преди изтичането на редовното време на първата част Балогун отново бе намерен на границата на наказателното поле. Лопеш отново бе на точното място и изби в корнер.

В 53-ата минута Мохамед Камара стреля от границата на наказателното поле, но изпълнението му разтресе десния страничен стълб. В 68-ата минута Лопеш направи поредното си спасяване в мача, като отното Балогун не успя да преодолее стража на гостите.

В 85-ата минута Лион откри резултата. Ейнсли Мейтланд-Найлс намери в наказателното поле резервата Джефиньо, който донесе победата на "хлапетата".

За "хлапетата" това е втори пореден успех в шампионата, като тимът се изкачи от последното до 16-ото място с актив от 13 точки. Монако остава трети с 30 пункта.