Лил записа домакинска победа с 2:1 над водения от Жозе Моуриньо Фенербахче в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Тъй като „Стад Пиер Мороа“ в Лил е домакин на елиминационните срещи от хандбалния турнир на Олимпийските игри в Париж, футболната среща между „кучетата“ и турския гранд се проведе във Валансиен.

Френският тим откри резултата в 12-ата минута чрез Тиаго Сантош. Равенството беше възстановено в 80-ата минута от Ирфан Джан Кахвечъ, който се появи в игра само девет минути по-рано.

Друга резерва пък се оказа решителният коз на Лил. В първата минута на добавеното време Едон Жергова реализира победния гол за домакините. Косоварят, също като Кахвечъ, влезе в игра в 71-ата минута.

Реваншът между Фенербахче и Лил в Истанбул ще се играе на 13 август от 20:00 часа.