Играй БЛИЦ ГЕЙМ - ТУК!

Милан записа трудна победа с 4:2 над Катания в мач от 34 кръг на Серия “А”, след като на два пъти изоставаше в резултата. С два важни гола за “росонерите” се отличи резервата Джампаоло Пацини.

Успехът върна Милан на третото място в класирането с 62 точки, една пред Фиорентина. Катания е девети с 48 точки. По време на мача феновете на домакините бяха опънали плакат в подкрепа на треньора Масилимиало Алегри, за когото се носят слухове, че може да бъде освободен през лятото.

25-годишният вратар Алберто Фризон направи много силен дебют за Катания. Той спаси няколко много опасни положения пред вратата си, но не успя да предотврати поражението на тима си.

“Слоновете” откриха резултата при първото си чисто положение. В 30-ата минута Франческо Лоди центрира от пряк свободен удар, а бившият играч на Милан Никола Легроталие беше точен с глава.

След това Кевин-Принс Боатенг стреля в гредата. В последната минута “росонерите” най-сетне пробиха защитата и вратарята на гостите. Боатенг свали за Матийо Фламини центриране на Абате и французинът прати топката във вратата. Това беше трети гол за 29-годишния халф в последните три мача.

След почивката Милан отново нападаше, но срещаше съпротива от защитата на гостите и силните изяви на Фризон. Точно тогава Катания отново нанесе удара си. Мариано Иско изведе Гонсало Бергесио в чиста позиция и той прехвърли топката над плонжа на Марко Амелиа.

След това Джампаоло Пацини се появи на терена на мястото на Антонио Ночерино. Той се оказа ключовият играч в мача. В 74-ата минута се разписа при добавката на удар на Балотели, избит на Фризон. Три минути по-късно Пацини отново се разписа при добавката, този път ударът беше на Стефан ел Шаарави.

В добавеното време Марио Балотели беше съборен от Мариано Иско в наказателното поле, а при изпълнението на отсъдената дузпа Балотели беше точен, след като прати Алберто Фризон в противоположната посока.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 34 КРЪГ
27.04.13
19:00 ч.
Аталанта – Болоня 1:1
1:0 Луиджи Джорджи (72), 1:1 Алберто Джилардино (76)
Пескара – Наполи 0:3
0:1 Гьокхан Инлер (46), 0:2 Горан Пандев (58), 0:3 Блерим Джемайли (82)
28.04.13
16:00 ч.
Сампдория – Фиорентина 0:3
0:1 Хуан Куадрадо (36), 0:2 Адем Ляич (41), 0:3 Алберто Акуилани (73)
Торино – Ювентус 0:2
0:1 Aртуро Видал (86), 0:2 Клаудио Маркизио (90+1)
28.04.13
16:00 ч.
Рома – Сиена 4:0
1:0 Пабло Освалдо (14), 2:0 Ерик Ламела (16), 3:0 Парло Освалдо (41), 4:0 Пабло Освалдо (67)
28.04.13
16:00 ч.
Парма – Лацио 0:0
28.04.13
21:45 ч.
Милан – Катания 4:2
0:1 Никола Легроталие (30), 1:1 Матийо Фламини (45), 1:2 Гонсало Бергесио (65), 2:2 Джампаоло Пацини (74), 3:2 Джампаоло Пацини (77), 4:2 Марио Балотели (90+2)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ