Водещият битка да не изпадне Сарагоса загуби у дома от лидера Барселона с 0:3 в среща от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион. Головете за успеха на каталунците, които играха с голяма част от резервите си, вкараха Тиаго Алкантара (20) и Кристиан Тейо (39 и 52).

Гостите бяха без звездите си Лионел Меси и Андрес Иниеста, но вратарят Виктор Валдес се завърна в игра след изтърпяно наказание от четири срещи. Шави пък започна като титуляр в Примера дивисион за първи път от 3 февруари.

Още в 6-ата минута каталунците можеше да изостават в резултата, след като Елдер Пощига поиска дузпа за игра с ръка на Адриано Корея, но съдията Фернандес Борбалан не отсъди наказателен удар. Постепенно гостите взеха инициативата и пропуски направиха Тейо, Шави и Алексис Санчес. В 20-ата минута Барса все пак поведе, след като Тиаго Алкантара направи дойно подаване с чилиеца Алексис Санчес и близка дистанция вкара за 0:1. Това беше второ попадение за 22-годишния бразило-италианец този сезон.

В 33-ата минута Алекс Сонг удари с ръка в лицето Виктор Родригес, но не последва съдийски сигнал и избухнаха искри на „Ла Ромареда”, но без сериозни последствия. Шест минути по-късно каталунците си решиха мача, след като Алкантара изведе Кристиан Тейо сам срещу вратаря Роберто Хименес и стреля покрай него за 0:2. В 42-рата Алексис стреля силно от осем метра, но Роберто с крак спаси.

След почивката в 46-ата Алексис Санчес напредна и прехвърли Роберто Хименес, но топката нацели напречната греда. В 52-ата Тейо показа класа и вкара втория си гол в мача за крайното 0:3. Това бе седмото му попадение в Примера дивисион. До края на мача каталунците продължиха да доминират и можеха да запишат по-изразителен успех, но пропуски направиха Тейо и Алексис Санчес.

Барселона вече има 81 точки в актива си и остава убедителен лидер във временното класиране. Сарагоса е в зоната на изпадащите на 18-о място с 27 точки и само на една от спасителния бряг.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 31 КРЪГ
12.04.13
23:00 ч.
Бетис – Севиля 3:3
0:1 Иван Ракитич (7), 0:2 Иван Ракитич (19), 0:3 Алваро Негредо (33), 1:3 Дорлан Пабон (43), 2:3 Рубен Кастро (54-д.), 3:3 Емануел Игиебор (89)

13.04.13
17:00 ч.
Валядолид – Хетафе 2:1
0:1 Пако Алкасер (45), 1:1 Оскар Гонзалес (68), 2:1 Хави Гуера (73)
13.04.13
19:00 ч.
Леванте – Депортиво (Ла Коруня) 0:4
0:1 Валерон (12), 0:2 Пици (20), 0:3 Нелсон Оливейра (28), 0:4 Бруно Гама (90+2)
13.04.13
21:00 ч.
Еспаньол – Валенсия 3:3
1:0 Уакасо Мубарак (45+1), 1:1 Серхио Каналес (53), 2:1 Верду (82), 2:2 Жонас (87), 2:3 Роберто Солдадо (90+1), 3:3 Серхио Гарсия (90+3)
Атлетико (Мадрид) – Гранада 5:0
1:0 Диего Коста (4), 2:0 Радамел Фалкао (27), 3:0 Радамел Фалкао (47), 4:0 Раул Гарсия (63), 5:0 Филипе Луис (70)
14.04.13
20:00 ч.
Сарагоса – Барселона 0:3
0:1 Тиаго Алкантара (20), 0:2 Кристиан Тейо (39), 0:3 Кристиан Тейо (52)
14.04.13
22:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 163 мача, 50 победи за Атлетик (Билбао), 31 равенства, 82 победи за Реал (Мадрид)
15.04.13
22:00 ч.
Майорка – Селта (Филм +)
Баланс: 25 мача, 8 победи за Майорка, 7 равенства, 10 победи за Селта

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ