Воденият от българина Ивайло Петев тим на Босна и Херцеговина завърши при 1:1 в гостуването на Черна гора в среща от Лигата на нациите.

Срещу родния специалист имаше напрежение заради резултатите на тима напоследък, но отборът му поведе след комбинация между двама, появили се от пейката играчи - Ойпен Смаил Превляк подаде към Лука Менало в 61-ата минута и той се разписа за 1:0.

Черна гора стигна до изравняването в 77-ата минута. Тогава Адам Марушич стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира и изненада Ибрахим Шехич, спирайки в мрежата му – 1:1.

Феновете на двата тима направиха истинско шоу по трибуните, като полицията трябваше да се намесва, за да предотврати бой между агитките.

В другия мач от групата Румъния спечели с 1:0 домакинството си на Финландия. Голът отбеляза Банку в 30-ата минута, а преди това Пушкаш пропусна дузпа.

Така след три кръга Босна води в класирането с 5 точки, докато Финландия и Черна гора имат по 4, а Румъния е с 3.