Резервите Денис Суарес и Паулиньо донесоха победата на Барселона над Хетафе с 2:1 като гост. Каталунците изоставаха в резултата до 62-ата минута, но успяха да стигнат до успеха.

Домакините от Хетафе откриха резултата в 39-ата минута, когато рикоширала топка попадна на крака на Гаку Шибасаки, който не се поколеба и веднага я прати в мрежата.

Денис Суарес, който се появи на полувремето, получи чудесен пас от Серхи Роберто в наказателното поле и с хубав удар в ъгъла успя да изравни в 62-ата минута.

В 77-ата на терена се появи Паулиньо на мястото на Иниеста, а само 7 минути по-късно бе в прегръдките на своите съотборници. Бразилецът вкара своя първи гол с екипа на Барселона, след като пас в коридор от Меси и прати топката до лявата греда за крайното 2:1.

Барселона записа четвърта поредна победа и продължава да бъде на върха с пълен актив от 12 точки. Хетафе пък е на 11-а пизиция с 4.