Челси победи Уимбълдън с 2:1 след обрат у дома и се класира за третия кръг на Купата на Лигата - “Карабао Къп”.

Гостите, които се състезават в Лига 2 (четвърта дивизия), изненадвaщо поведоха с гол на Джеймс Тили от дузпа в 19-ата минута, но в самия край на първото полувреме и Челси получи наказателен удар, а Чуквононсо Мадуеке изравни от бялата точка.

Победата на “сините” донесе появилият се от пейката Енцо Фернандес в 72-ата минута.

Мениджърът на Челси Маурисио Почетино заложи предимно на резерви, като атаката водеше младокът Мейсън Бърстоу, а сред стартовите 11 попаднаха още защитникът Башир Хъмфрис и халфовете Чимуаня Угочукву и Диого Морейра. Спряганият за трансфер Марк Кукурея също получи шанс.