Съперникът на България в световните квалификации Италия направи 2:2 с Хаити в последната си проверка преди началото на Купата на Конфедерациите. На стадиона на Васко да Гала “адзурите” изтърваха аванс от 2 гола и допуснаха изравняване в края на мача.

Селекционерът Чезаре Прандели експериментира със система 4-3-3 и пусна на терена играчи, които обикновено са резерви в националния отбор. Хаити постигна втори добър резултат срещу именит съперник, след като в събота загуби от Испания с минималното 1:2.

Емануеле Джакерини даде ленящ старт за Италия, след като откри резултата още в 19-ата секунда след асистенция на Антонио Кандрева. Това беше вторият най-ранен гол в историята на “Скуадра адзура”. Най-бързото попадение е дело на Салваторе Бани, който е точен в 20-ата секунда на 2 февруари 1984 г. за успеха с 5:0 над Мексико.

Италия удвои аванса си в 72-ата минута, а при гола участваха трима играчи, които се появиха като резерви. Марио Балотели проби отдясно и от аутлинията подаде на Стефан ел Шаарави, който стреля към вратата, а Клаудио Маркизио беше точен при добавката.

Давиде Астори фаулира Жан-Юд Морис в наказателното поле в 84-ата минута, а Олриш Сорел беше точен при изъплението на отсъдената дузпа. В добавеното време Хаити стигна до изравнителен гол, Жан-Филип Пегеро спря на гърди далечен пас, надбяга пазача си и би в далечния ъгъл на вратата на Маркети.

Италия – Хаити 2:2
1:0 Джакерини (1), 2:0 Маркизия (72), 2:1 Сорел (84-дузпа), 2:2 Пегеро (90+2)

Италия: Сиригу (46-Маркети), Маджо, Бонучи, Астори, Де Шилио, Джакерини (54-Де Роси), Акуилани (71-Маркизио), Диаманти (54-Монтоливо), Черчи (60-Ел Шаарави), Джилардино (54-Балотели), Кандрева

Хаити: Монревил, Алсена, Лафранс (55-Десмерт), Авеска (82-Жером), Гериер, Александър, Луи (62-Жозеф), Морис, Монума, Сен-Про (70-Пегеро), Шарл (76-Сорел)