Ливърпул победи Борнемут с 2:1 като гост в мач от 34 кръг на Висшата лига. „Червените“ започнаха с коренно променен състав от този, който извоюва драматичната победа над Борусия (Дортмунд) в Лига Европа в четвъртък.

Юрген Клоп направи 10 промени в стартовата 11-торка, като само Роберто Фирмино беше сред титулярите срещу „жълто-черните“ и срещу „черешките“.

Именно бразилецът откри резултата в 41-ата минута, когато се разписа след пас с пета на Даниел Стъридж. Пет минути по-късно Стъридж също беше точен. Той вкара с глава след центриране на Джордан Айб.

Джошуа Кинг върна едно попадение за домакините в добавеното време на мача. Това обаче въобще не беше достатъчно на Борнемут, за да предотврати загубата.

С този успех Ливърпул събра 51 точки и се изравни със седмия Саутхемптън, но тимът на Юрген Клоп има два мача по-малко. Борнемут е 13-и с 41 точки.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!