Бока Хуниорс стартира по възможно най-лошия начин сезона в Аржентина, претърпявайки срамна загуба с 1:4 у дома от Годой Крус в мач от 1-ия кръг на Клаусура.
Грандът бе изведен от новия си старши треньор Хулио Сезар Фалкиони (вдясно), който замени на поста през декември Клаудио Борги. Новият наставник обаче едва ли ще иска да си спомня за официалния си дебют, в който избраниците му тотално разочароваха феновете си, превърнали в истински празник срещата на "Бомбонера".

Годой Крус поведе в резултата в 14-ата минута чрез Рубен Рамирес, който се разписа с глава - 0:1. Любопитното е, че той доскоро работеше с Хулио Сезар Фалкиони в победителя в Апертура за сезон 2009/2010 - Банфилд.

В 38-ата отново 28-годишният нападател Рубен Рамирес попадна в прегръдките на съотборниците си, вкарвайки второто си попадение в мача. Пабло Миранда бе оставен да напредне по дясното крило на атаката на гостите, след което центрира прострелно по земята към връхлитащия Рамирес, който прониза безпомощния Хавиер Гарсия - 0:2.

Едва след този гол Бока Хуниорс със звездите Мартин Палермо-Лудия и Хуан Роман Рикелме в състава си започна да притиска съперника си в собствената му половина. Положенията пред Себaстиан Торико заваляха. С пропуски се отчетоха Палермо, Хуан Себастиан Баталия и Рикелме. Последният пропусна голяма част от първенството в Апертура през есента заради контузия в коляното.

В 41-ата минута Рикелме отправи свиреп шут от далечно разстояние, но топката срещна лявата греда на вратата на гостите. В ответната атака Карлос Санчес затрудни максимално вратаря на Бока Хуниорс Хавиер Гарсия, обстрелвайки го директно от пряк свободен удар в близост до тъчлинията. Топката летеше към левия ъгъл на вратата на домакините, но стражът плонжира и успя да избие с върха на пръстите си, предотвратявайки трети гол в мрежата си.4_5.jpg

Хавиер Гарсия обаче беше безпомощен в 51-ата минута, когато Адриан Торес направи преднината на Годой Крус класическа - 0:3. Паоло Миранда центрира, Торес бе изпуснат от защитата на Бока и от близко разстояние реализира. В този момент публиката на "Бомбонера" недоумяваше какво се случва и предчувстваше загуба с още по-голяма разлика.

Веднага след подновяването на играта от центъра избраниците на Хулио Сезар Фалкиони намалиха резултата. Валтер Енрике получи топката около точката на дузпата и с левия крак вкара - 1:3.

До края домакините правеха отчаяни опити да стигнат до нов гол във вратата на Годой Крус. В 58-ата минута Пабло Муче бе изведен в наказателното поле на гостите, преодоля бранител, но нанесе слаб удар и право във вратаря Себaстиан Торико, който улови без проблеми.

Отчаяният Фалкиони предприе офанзивни смени, пускайки в игра Лукас Виатри, Диего Риверо и Енцо Руис. И те обаче не помогнаха на Бока Хуниорс да стигне до нещо повече от почетното попадение.

В продължението на мача гостите дори вкараха четвърти гол. В 93-ата минута Карлос Санчес също наказа домакините, оформяйки крайното 4:1 за Годой Крус и правейки загубата на домакините повече от срамна.

Титулярният състав на Бока Хуниорс бе само от аржентинци. Единственият чужденец, играл за гранда тази нощ бе появилият се на смяна в 80-ата минута 22-годишен уругвайки нападател Енцо Руис.

Вечният съперник на Бока Хуниорс - Ривър Плейт, започна сезона в Апертура с 0:0 като гост на Тигре. Шампионът Естудиантес с капитан Хуан Себастиан Верон победи Нюелс Олд Бойс с 2:1 в първия мач за сезона в Аржентина, за който вече ви информирахме.

Бока има шанс да се реваншира на феновете си на 21 февруари, когато гостува на Расинг в мач от втория кръг. /БЛИЦ
Съставът на Бока Хуниорс: Хавиер Гарсия, Матиас Карузо, Клементе Родригес, Хуан Мануел Инсауралде, Хосе Мария Калво (68-Диего Риверо), Хуан Роман Рикелме, Леандро Сомоса (80-Енцо Руис), Себастиан Баталия, Валтер Ервити (73-Лукас Виатри), Мартин Палермо, Пабло Муче