Твенте срамно отпадна още на 1/16-финала за Купата на Холандия. Тимът от Еншеде сензационно загуби от втородивизионния Ден Бош с 1:2. Треньорът на Твенте Стив Макларън бе дал почивка на част от титулярите си, включително и на българския национал Николай Михайлов.

Подценяването на съперника обаче се оказа фатално. Домакините поведоха още в 16-ата минута с гол от дузпа на Ландзаат. 8 по-късно обаче Дедрик Боята извърши уникална глупост, след която бе изгонен от съдията и Твенте остана на терена с 10 души. В 39-ата минута Ден Бош изравни чрез Брок, а в 62-ата минута Ван Веерт шокира трибуните, разписвайки се за 1:2. В 89-ата минута реферът остави домакините дори с 9 души след червен картон и за Кастаньос.