Водещият битка за втората позиция Риека сензационно загуби при визитата си на застрашения от изпадане Рудеш с 2:4 в среща от 29-ия кръг на хърватския елит. Гостите бяха без българския нападател Валери Божинов, който не бе включен в групата.

Феновете видяха не само шест гола, но два червени картона. Домакините от Загреб поведоха с 2:0 само след първите пет минути чрез Боревкович (2) и Каменар (5). Хебер (35) намали с първия гол за Риека. Първоначално главният съдия Дарио Бел отмени попадението, но след минута го призна.

Марио Будимир (49) върна аванса на домакините от два гола, а Домагой Павичич (61) бе точен за 3:2. В 65-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Дарио Жупарич получи втори жълт картон, а домакините получиха право да изпълнят дузпа. Будимир (66-дузпа) бе точен от бялата точка, оформяйки крайния резултат с 13-ото си попадение за сезона. Три минути преди края и домакините останаха с 10 души на терена.

Загубата остави Риека на трето място с 54 точки, а вторият Хайдук (Сплит) има 55 и е с мач по-малко. Лидер е Динамо (Загреб) с 63 точки, а Рудеш е осми с 26.