Бока Хуниорс успя да победи с 1:0 Насионал (Монтевидео) при гостуването си в Уругвай. Двубоят беше от груповата фаза на турнира за Копа Либертадорес, а победното попадение за аржентинския гранд реализира звездата Хуан Роман Рикелме от дузпа в 44-ата минута.

Още в 21-ата минута Бока остана с 10 човека, тъй като Клаудио Перес получи втори жълт картон и утежни задачата на съотборниците си. Въпреки това Рикелме и компания спечелиха двубоя и взеха трите точки.

Попадението на звездата е негово 24-о в турнира за Копа Либертадорес.

Бока Хуниорс има 2 победи в 2 мача далеч от дома, но допусна поражения в двата си двубоя пред собствена публика в Буенос Айрес. Аржентинският гранд е втори в първа група на турнира с актив от 6 точки. Уругвайският Насионал (Монтевидео) е лидер със 7 спечелени точки от четири изиграни двубоя.