Бока Хуниорс се класира на 1/4-финалите на Копа Либертадорес след като удържа 1:1 в гостуването си на бразилския Коринтианс. Така с общ резултат 2:1 аржентинците продължават в следващата фаза.

В герой за Бока се превърна ветерана Хуан Роман Рикелме, който откри резултата в 25-ата минута. Той се разписа с мощен удар от далеч и вдъхна увереност на съотборниците си, че могат да вземат своето от тази среща.

Преди гола Коринтианс натискаше здраво, стигна до гол, но той бе отменен заради засада. Домакините имаха и претенции за дузпа за игра с ръка на Леандро Марин, но също не бяха уважени.

В началото на второто полувреме Паулиньо вкара за 1:1, но Бока удържа натиска на бразилците и си проби път към следващата фаза на турнира, където ще се изправи срещу Нюелс Олд Бойс.