При загубата на Уест Хям от Арсенал с 0:1 фенове на ,,чуковете" изгонили гостуващи запалянковци, промъкнали се в домакински сектор.
Привържениците на "топчиите" си гледали кротко мача и не се издавали до 83-ата минута, когато Леандро Тросард вкара единствения гол. Бурната им радост била посрещната на нож от домакинските фенове, които започнали да бутат, ритат и удрят неканените гости.
Наставникът на Арсенал Микел Артета пък нарече главния съдия Крис Кавана ,,смел" след отменения изравнителен гол на домакините в 95-ата минута за нарушение срещу Давид Рая.
След успеха Арсенал остава на първата позиция във Висшата лига с 5 точки и мач повече пред втория Манчестър Сити. Само две победи стоят пред отбора на Артета до титлата. Уест Хям пък на 90 процента изпада.
Arsenal fans getting a welcome at the home end at West Ham pic.twitter.com/L0EGiDwHC5
— Vic Singh - #BrownMunday ️☬ (@vicsinghb) May 11, 2026