Ривър Плейт победи Бока Хуниорс като гост с 3:1 в Суперкласикото в Аржентина. Двубоят се игра пред препълнени трибуни на „Ла Бомбонера”. След дербито, което бе №208 между двата гранда, Бока Хуниорс продължава да бъде лидер с 49 точки. Ривър Плейт има вече 45, като е с мач по-малко и заема третата позиция. Между тях е Сан Лоренсо с 46 точки.

Гонсало Мартинес (15), Лукас Аларио (24) и Себастиян Дриуси (90) бяха точни за победителите, докато Фернандо Гаго в 45-ата минута вкара почетното попадение за домакините. Бока спечели с 4:2 първото дерби за сезона пред 60 000 на "Монументал", а в герой се превърна Карлос Тевес с две попадения. Суперзведата обаче вече играе в Китай.

Победата е първа за Ривър от над три години в Суперкласико за първенство. За последно рекордьорът по титли в Аржентина бе спечелил мач в шампионата на 30 март 2014 година с 2:1 отново на стадиона на Бока. В последните шест срещи Бока Хуниорс спечели три, а три завършиха наравно.

И двамата треньори извършиха по една принудителна смяна още до 15-ата минута. Още в първата минута Каско от Ривър Плейт се контузи и Маяда се появи на терена в 4-ата. В 16-ата минута Сентурион от състава на домакините бе заменен от Боу.

БОКА ХУНИОРС - РИВЪР ПЛЕЙТ 1:3
0:1 Мартинес (15), 0:2 Аларио (24), 1:2 Гаго (45+3), 1:3 Дриуси (90)

БОКА ХУНИОРС: Агустин Роси, Джино Перуци, Франко Фабра, Сантиаго Верджини, Хуан Инсауралде, Родриго Бентанкур, Фернандо Гаго, Пабло Перес (69 - Вилмар Бариос), Рикардо Сентурион (16 - Валтер Боу), Дарио Бенедето, Кристиан Павон
Треньор: Гилермо Скелото

РИВЪР ПЛЕЙТ: Аугусто Батала, Джонатан Майдана, Лукас Мартинес Куарта, Хорхе Морейра, Милтон Каско (4 - Камило Маяда), Гонсало Мартинес (65 - Родриго Мора), Игнасио Фернандес, Ариел Рохас, Леонардо Понсио, Лукас Аларио (74 - Карлос Аски), Себастиян Дриуси
Треньор: Марсело Гаярдо

Жълти картони: Фабра, Верджини, Инсауралде, Бенедето (Бока Хуниорс); Майдана, Морейра, Мартинес, Аларио, Понцио, Дриуси (Ривър Плейт)
Съдия: Родриго Лустау