Шампионът Ривър Плейт завърши 1:1 при визитата си на Арсенал в среща от осмия кръг на аржентинската Примера дивисион и остава без поражение от началото на сезона. Двубоят между двата тима трябваше да се състои на 14 септември, но беше отложен заради буря. Уго Нерво даде аванс на домакините в 50-ата минута след точно изпълнена дузпа, а Леонадро Пискуличи изравни минута по-късно. Така защитаващият титлата си гранд запази лидерската си позиция в класирането с актив от 20 точки. Арсенал е 12-и с 10 пункта.

В същото време другият голям аржентински гранд Бока Хуниорс записа поредна издънка, след като падна у дома от Расинг Клуб с 1:2. Срещата се доигра, след като преди две седмици беше прекратена в 56-а минута при резултат 1:0 след гол на Калери (25) заради проливен дъжд и наводнен терен. Гостите обаче спечелиха с голове на Густаво Боу (61, 70). За Бока Хуниорс това беше първо поражение под ръководството на треньора Родолфо Аруабарена. Тимът е на 11-а позиция с 10 точки. Расинг Клуб е 8-и с 13 пункта.