Ривър Плейт би Росарио Сентрал с 1:0 в мач от 2-ия кръг на аржентинското първенство. Тийнейджърът Федерико Андрада вкара единственото попадение в 78-ата минута след удар с глава. Това беше едва третия му гол в елитната лига. Ривър Плейт обаче игра много слабо на своя стадион “Монументал”. Домакините завършиха мача с 10 души, след като парагвайският полузащитник Пол Фернандес получи директен червен кантон, след като удари в лицето играч на съперника.

Единственият отбор, който продължава напред в първенството с пълен актив от първите два мача е Сан Лоренсо, който отнесе с 3:0 като гост Расинг. Гостите през цялото време бяха по-добри и логично бележеха голове на всеки 30 минути. Уругвайският нападател Мартин Каутеручио откри резултата в 20-ата минута. Мауро Сето удвои в 63-ата, а след още 10 Ектор Вилялба направи разликата класическа. Гостите бяха улеснени от наказанието на Расинг да играе този мач пред празните трибуни на Силиндро Естадио.