Ривър Плейт победи вечния си съперник Бока Хуниорс с 2:1 на неговия стадион в голямото дерби на Аржентина от 10-ия кръг на Торнео финал в местната Примера дивисион. Това е първа победа на „милионерите” на „Ла Бомбонера” от 10 години насам.

След равностойно първо полувреме, в което не бяха отбелязани попадения, всичко най-интересно на терена се случи след почивката, когато паднаха и трите гола. В 58-ата минута гостите поведоха с гол на Мануел Лансини, но десет минути по-късно Хуан Роман Рикелме изравни от пряк свободен удар и взриви изпълнените с фенове на Бока трибуни. Развръзката настъпи в 87-ата минута, когато вратарят на домакините Орион излезе неразчетено и Фунес Мори донесе победата на „милионерите”.

С успеха си Ривър Плейт събра 17 точки и излезе на четвърто място във временното подреждане, изоставайки само на точка от лидера Колон. Велес Сарсфийлд и Естудиантес също имат по 17 точки, но са с по-добра голова разлика от „милионерите”. Бока Хуниорс е на 12-о място с 12 пункта.