Аржентинският гранд Ривър Плейт спечели за първи път в своята история втория по значимост южноамерикански клубен футболен турнир - Копа Судамерикана. В реванша от финалния двубой "червено-белите" се наложиха като домакини с 2:0 над колумбийския Атлетико Насионал и с общ резултат 3:1 триумфираха в надпреварата. Първият сблъсък между двата тима, игран преди седмица, завърши 1:1, а реваншът на легендарния "Монументал" в Буенос Айрес също бе много оспорван.

След нулево първо полувреме Ривър Плейт реши мача в рамките на 240 секунди, в които агитката на "червената лента" буквално полудя. Двама защитници на аржентинците отсрамиха офанзивните играчи на тима, като реализираха идентични попадения след изпълнения на ъглови удари. В 55-ата минута Габриел Меркадо с глава откри резултата, а в 59-ата Херман Песела оформи крайното 2:0 в полза на отбора на Марсело Гаярдо. Спечелването на Копа Судамерикана е още по-сладко за Ривър Плейт, тъй като на полуфинала на надпреварата тимът отстрани вечния си съперник Бока Хуниорс, който пък остава единственият клуб, който до момента има две спечелени купи от надпреварата.

След този триумф за Ривър Плейт остана още нещо много важно - да защити шампионската си титла от миналия сезон в Аржентина. Кръг преди края на първенството в местната Примера дивисион грандът изостава на 2 точки от лидера Расинг, който в последния си мач е домакин на Годой Крус. Ривър Плейт пък гостува на последния Килмес.