Ривър Плейт победи у дома с 2:0 големия си съперник Бока Хуниорс в първи полуфинал за Копа Либертадорес. Реваншът е след три седмици – на 22 октомври на „Ла Бомбонера”.

Над 70 000 фенове на стадион "Монументал" полудяха от радост след попаденията на Рафаел Боре от дузпа и Игнасио Фернандес.

Домакините започнаха много вихрено и още в 6-ата минута топката се озова във вратата на Бока. Боре бе изритан от Мас в наказателното поле и след консултация с ВАР съдията даде дузпа. Потърпевшият не сгреши и изпълни перфектно наказателния удар от бялата точка.

В средата на второто полувреме Игнасио Мартинес засече центриране на Суарес във вратата и покачи на 2:0.

В последната минута на мача Никола Каталдо от Бока получи червен картон.

През миналия сезон двата тима се срещнаха на финала на турнира, като тогава отново победител бе Ривър Плейт.